Zázvorový čaj

Zázvorový čaj recept

Zázvor má již dlouhou tradici při léčbě nachlazení a problémech, které s ním souvisí. Zázvorový čaj příjemně prohřeje celý organismus a je jedním z nejlepších pomocníků i při dalších onemocněních.

Zázvorový čaj – recept, léčivé účinky

Suroviny na zázvorový čaj:
   • zázvorový kořen
   • podle chuti hřebíček, skořici
   • na dochucení med, citrón
   • voda

Příprava zázvorového čaje:
Odkrojíme asi 2 centimetry ze zázvorového kořene a dobře oloupeme škrabkou na brambory.

Zázvor nastrouháme na hrubším struhadle a vhodíme do jednoho litru vroucí vody. Můžeme přidat kousek skořice a hřebíček.

Dále vaříme ještě asi půl minuty a potom odstavíme. Nikdy by délka varu neměla překročit 1 minutu, zničily by se tím všechny účinné léčivé látky. Necháme ještě 10 minut vylouhovat a potom přecedíme.

Čaj ze zázvoru ještě můžeme dochutit medem, citrónem nebo pomerančem. Nepřidáváme je ale hned do vařícího čaje, abychom nepřišli o drahocené vitamíny a prospěšné látky. Kdo nemá rád výraznou chuť zázvoru, může k němu přidat sáček svého oblíbeného ovocného čaje.

Zázvorový čaj prohřeje a pročistí, povzbuzuje organismus a má příznivé účinky na naše trávení. Šálek zázvorového čaje navíc dokáže zlepšit náladu. Protože povzbuzuje organismus, neměl by se pít na noc, zvláště když má někdo problémi s usínáním.

Související články:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *