Pěstování měsíčku lékařského

Pěstování měsíčku lékařského na zahradě

Měsíček lékařský (zahradní) je oblíbená nenáročná letnička, kterou najdeme na většině našich zahrad. Pěstování měsíčku lékařského si však našlo svoje příznivce i pro jeho blahodárné účinky na náš organismus.

Pěstování měsíčku lékařského

Měsíček není příliš náročný na půdu ani světlo. Obzvláště dobře se mu však daří v propustné, humózní půdě, na slunečném stanovišti, ale dobře snáší i polostín. Nízký měsíček je vhodný i pro pěstování v truhlíku nebo květináči.
Výsev můžeme provádět na jaře i na podzim. Na jaře sejeme od března do května a přibližně za deset týdnů můžeme očekávat první květy. Z podzimních výsevů se můžeme dočkat květů až o měsíc dříve. Po vzejítí rostlinek, je třeba okopávat, plít a později protrhávat.

Sběr

Květy se sklízí přibližně od června do září. Odtrháváme většinou jen vnější jazykové květy. Pokud necháme měsíček odkvést, snadno posbíráme vyzrálá stočená semínka pro další výsev.

Sušení

Květy sušime co možná nejrychleji v tenké vrstvě. Pozvolným sušením ztrácejí svou barvu a hnědnou, ale jejich léčebné účinky zůstanou téměř stejné.

Související články s příspěvkem: „Pěstování měsíčku lékařského“:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *