Rubrika: Myom

Řebříček obecný a jeho léčivé účinky

Řebříček obecný a jeho léčivé účinky na náš organismus

Řebříček obecný a jeho léčivé účinky jsou známy a používány v lidovém lékařství již odpradávna. Je to rozšířená a známá rostlina našich luk a strání. České jméno vzniklo podle tvaru listů, připomínající žebřík.

Popis

Řebříček obecný (Achillea millefolium), lidově nazývaný také žebříček, husí jazýček nebo zaječí chléb je vytrvalá rostlina z čeledi rostlin hvězdnicovitých. Z plazivého oddenku v zemi vyrůstá lodyha, dorůstající výšky kolem 70 cm. Lodyha i lístky jsou na povrchu plstnaté. Lísty dvakrát pařenodělené mají

Bylinky na myom

Léčivé bylinky na myom

Myom je velmi časté onemocnění, vyskytující se u žen nejčastěji mezi 35. až 50. rokem. Je to nezhoubný nádor svalového tkaniva dělohy. Myom je vlastně tuhý svalový uzel velikosti od 1 centimetru výše. Projevuje se nejčastěji silným nebo prodlouženým menstruačním krvácením. U některých případů myom sám zmizí nebo se pozvolna zmenšuje, například po porodu a menopauze. K léčbě napomáhá hlavně zdravá strava, pozitivní myšlení a v neposlední řadě také bylinky na myom.

Při jakémkoliv problému je dobré zařadit celkovou úpravu životního stylu. To znamená zařadit kvalitní stravu s dostatkem vitamínů, minerálů, vlákniny a dalších látek důležitých pro náš organismus, zlepšit pitný režim (bylinné čaje, pitná voda), zařadit více pohybu a pokud to jde, vyhýbat se stresu.

Bylinky na myom

Při léčbě myomu je dobré pít čaj z bylinných směsí na pročištění organismu. Dodává tělu cenné minerály, zlepšuje látkovou výměnu a podporuje vylučování škodlivých látek z