Levandulový olej

Domácí levandulový olej

Levandule je pro své léčivé účinky vyhledávanou bylinkou v domácím lékařství. Pěstujeme ji nejen jako rostlinu okrasnou, ale i pro její všestranné využití. Doma si potom z jejich květů můžeme připravit levandulový olej, který má zklidňující a regenerační účinky na naší pokožku.

Levandulový olej – recept, použití, léčivé účinky

Potřebujeme nejlépe čerstvé květy levandule a olivový olej. Při použití sušených nebude olej tolik aromatický, ale jeho účinky zůstanou zachovány. Květy levandule napěchujeme do sklenice, zalijeme je zahřátým olivovým olejem a uzavřeme. Můžeme použít i kvalitní slunečnicový olej. Sklenici postavíme na chladné a tmavé místo a necháme asi 4 týdny stát. Občas se směsí protřepeme. Po té přefiltrujeme a květy co nejvíce vymačkáme. Levandulový olej uchováváme v tmavé láhvi.

Olej z levandule můžeme použít například při bolestech hlavy a migréně (vetřeme ho do spánků a nad obočí) a bolestech namožených svalů (masírujeme jím postižené místo). Můžeme jím ošetřit i popáleniny. Při potírání pokožky celého těla jí dodá potřebné výživné látky. Při péči o vlasy můžeme po umytí vetřít pár kapek. Levandulový olej jim dodá lesk a vlasy vypadají zdravě. Můžeme použít také pár kapek do koupele, lázeň je potom uvolňující a také vhodná při nespavosti.

Související články:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *