Kopřiva na vlasy

Kopřiva na vlasy použití

Kopřiva, kterou sice spousta lidí považuje jen za obyčejný plevel, neprospívá jen našemu zdraví, ale i kráse. Kopřiva na vlasy se používá již odnepaměti. Kopřivový odvar, který má příznivé účiky nejen na vlasy, ale i na pokožku hlavy, můžeme připravit z listů čerstvé nebo sušené kopřivy, ale také z jejího oddenku.

Kopřiva na vlasy – recepty, použití, účinky

Odvar na vlasy z listů:
Čtyři až pět vrchovatých hrstí čerstvých listů kopřivy (2 hrsti sušené) dáme do 2 litrů studené vody a pomalu zahřejeme k varu. Potom necháme ještě 15 minut louhovat.

Odvar na vlasy z oddenku kopřivy:
Oddenek kopřivy vykopeme na jaře nebo na podzim. Dvě poctivé hrsti namočíme na noc do studené vody. Druhý den zahřejeme k varu a necháme ještě asi 10 minut louhovat.

Odvarem se po umytí vlasy přelejí a už se neoplachují. Je dobré ho vmasírovat i do pokožky hlavy. Kopřivový odvar na vlasy podporuje jejich růst, má dobré účinky proti lupům, vlasy jsou po něm lesklé, kypré, poddajné a husté. Pokud budeme kopřivovým odvarem pravidelně každý den masírovat pokožku hlavy, nejen se zbavíme lupů, ale budou nám i méně padat vlasy. Aby byla kůra účinná, měla by se dodržovat alespoň dva týdny.

Z oddenku kopřivy si můžeme také připravit tinkturu na vlasy, která má stejné účinky jako odvar. Recept na kopřivovou tinkturu naleznete níže.

Související články:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *