Rubrika: Hubnutí a spalování tuků

Bylinky na hubnutí a spalování tuků

Léčivé bylinky na hubnutí a spalování tuků

Pokud máme nadváhu a jsme rozhodnuti s tím něco dělat, první věc, kterou musíme změnit je jídelníček. Nadváha je většinou spojená s nesprávnou, vysoce kalorickou, tučnou stravou a nedostatečnou fyzickou aktivitou. To je třeba od základů změnit, protože nadměrný přísun kalorií ve stravě ssebou samozřejmě přináší řadu zdravotních problémů (hypertenze, cukrovka, vysoký cholesterol, kornatěn cév, dýchací potíže a podobně).
Při hubnutí by měla být základem patřičně rozmanitá strava rostlinného původu např. obiloviny, zelenina a ovoce a co nejmenší konzumace nasycených tuků (živočišného původu), kuchyňské soli a cukru. Podpůrným prostředkem mohou být i bylinky na hubnutí a spalování tuků.

Doporučuje se jíst hodně sacharidů, sloučenin minerálních látek a vlákniny, ryb, drůbeže a nízkotučných mléčných výrobků. K přípravě pokrmů je třeba používat nerafinované rostlinné oleje a maso konzumovat libové v malých dávkách. Je třeba snížit příjem živočišných tuků, masa s vysokým obsahem tuku, celých vajec, vysoce kalorického pečiva, cukru, majonéz, smetany a alkoholických nápojů.

Bylinky na hubnutí a spalování tuků

Pokud je nadváha způsobena potížemi s trávením, je třeba ho podpořit a upravit. Bylinky jsou výborným doplňkem. Mohou upravit metabolismus, spalování tuků, ukládání tuků, chuť k jídlu, odvodnění a působí celkově pozitivně na detoxikaci organismu. Pravidelná konzumace bylinek se

Kontryhelový čaj

Kontryhelový čaj recept

Kontryhel je oblíbenou a často využívanou bylinkou v lidovém lékařství. Je znám především jako léčivka pro ženy při problémech s otěhotněním, na úpravu menstruačního cyklu a na potíže v období klimakteria. Kontryhelový čaj je močopudný, proto je dobrým pomocníkem i při jiných onemocněních a problémech. Kvetoucí nať kontryhelu se sbírá v červnu a červenci a suší rozprostřená ve stínu.

Kontryhelový čaj – recept, použití, léčivé účinky

Připravíme ho tak, že spaříme 1 vrchovatou lžíci natě kontryhelu 1/4 litrem vroucí vody a necháme krátce louhovat. Denně se pijí většinou 1 – 2 šálky, při větších problémech i 3 šálky za den. Čaj se vždy připravuje