Rubrika: Cholesterol

Snížení cholesterolu přírodní cestou

Snížení cholesterolu přírodní cestou tipy

Zvýšená hladina cholesterolu je příčinou mnoha nebezpečných onemocnění součastné civilizace. Cholesterol se ukládá v cévách v podobě tukových usazenin, tím způsobuje jejich zúžení, které má za následek ochromení srdeční činnosti, poruchy krevního oběhu, sklerotické změny a proces předčasného stárnutí organismu. Optimální hodnota cholesterolu v krvi je 150 – 180 mg/100 ml, hladina by neměla překročit 250 mg/100 ml.
Snížení cholesterolu přírodní cestou můžeme přispět hlavně dodržováním pravidel racionální výživy a úpravou své životosprávy. Jakou tedy můžeme držet dietu, abychom se této hrozby zbavili?

Jak na snížení cholesterolu přírodní cestou

Především konzumujeme co nejvíce zeleniny, zvláště zelí, cibule, česneku, kopru, petrželové natě a dýně. Dbáme na to, aby tuky pokryly nanejvýš 30 % přijímané energetické hodnoty, přičemž 2/3 musí tvořit tuky rostlinného původu a zbytek původu živočišného. Významnou roli v jídelníčku má také konzumace ryb. Z preventivního hlediska na onemocnění věnčitých tepen se doporučují nenasycené tuky v syrovém stavu např. slunečnicový, sójový nebo

Jablečný ocet

Jablečný ocet recept

Připravte si jednoduchý recept na jablečný ocet, který se vám bude hodit nejen v kuchyni, ale pro své blahodárné účinky je používán i v lidovém lékařství. Je výborným domácím prostředkem k pročištění organismu, ale má i mnoho dalších příznivých účinků.

Jablečný ocet – recept, použití, léčivé účinky

Zavařovací sklenici naplníme slupkami ze zdravých jablek a zalijeme převařenou oslazenou vodou (2 lžíce cukru na jednu sklenici vody). Sklenici ovážeme plátýnkem a necháme 3 týdny stát. Potom přecedíme a