Bylinky na vlasy

Léčivé bylinky na vlasy

Kvalitní vlasy jsou jedním z ukazatelů zdraví člověka. Jejich nadměrné vypadávání může znamenat například nedostatek vitamínů a minerálů, hormonální změny, vyčerpání organismu a podobně. Při problémech jako je jejich vypadávání, lámání, nadměrná tvorba lupů a podobně můžeme použít bylinky na vlasy, které nám vlasy nejen ozdraví, ale také krásně provoní.

Bylinky na vlasy (pro jejich posílení, růst a proti vypadávání)

Kůry z bylin jsou pro naše vlasy blahodárné, působní dobře na pokožku hlavy, odstraňují lupy, zlepšují kvalitu vlasů, vlasy jsou po nich bohaté a lesklé. Prodávané kosmetické přípravky obsahují také mnoho cenných výtažků z různých bylin, ale není nad to, když si vyzkoušíme připravit některé bylinkové ozdravné kůry pro růst a posílení vlasů sami doma.

Kopřiva
Kopřiva je všeobecně uznávanou léčivou bylinou, která mimo jiné podporuje i růst vlasů. Na mytí můžeme použít odvar z kopřivy. Kromě mytí vlasů kopřivou, můžeme použít tinkturu z kopřiv k masážím pokožky hlavy.

Svízel obecný
K mytí vlasů můžeme rovněž použít kořen svízele obecného. 100 g kořene namočíme na 12 hodin do studené vody. Studený výluh potom ohřejeme a přecedíme. Polovinu odvaru použijeme na umytí vlasů rostlinným jádrovým mýdlem a druhou polovinou spláchneme pěnu z vlasů. Bylinný odvar již z vlasů nesplachujeme.

Heřmánek
Odvar z květu heřmánku je dobrý na mastné vlasy. Uklidňuje, zpevňuje a mírně zesvětluje barvu vlasů.

Lopuch
Významným pomocníkem proti lupům a vypadávání vlasů je lopuch. Silný vývar z jeho kořene se používá k oplachování a masážím pokožky hlavy.

Bříza
Z břízy bělokoré a kopřivy si při nadměrném padání vlasů můžeme připravit odvar. Smícháme 50 g březových listů a 50 g natě kopřivy, jednu lžíci této směsi přelijeme 0,5 l vroucí vody, necháme 5 minut louhovat a scedíme. Vlasovou pokožku masírujeme teplým odvarem ráno a večer.

Vlasová kůra na růst a posílení vlasů ze směsi léčivých bylinek
Do 5 litrů studené vody dáme po jedné hrsti čerstvé kopřivy, březových listů, listů černého bezu, listů ořechu vlašského a jeden stonek vlaštovičníku většího. Vše ohříváme téměř k bodu varu, necháme několik minut odstát a scedíme. V polovičním množství si rostlinným jádrovým mýdlem omyjeme hlavu, druhou polovinou si vlasy spláchneme. Necháme ještě chvíli působit a po té vlasy bez dalšího splachování vysušíme.

Blahodárný vliv na naše vlasy a vlasovou pokožku mají ještě další bylinky. Mezi ně patří napřiklad podběl, šalvěj, rozmarýn, pampeliška, řeřicha, přeslička a lipový květ.

Související články k příspěvku „Bylinky na vlasy“:

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *