Bylinky na chronický zánět průdušek

Léčivé bylinky na chronický zánět průdušek

Jakýkoliv zánět průdušek není radno podceňovat. Na rozdíl od akutního, který je většinou provázen teplotami, se chronický zánět průdušek projevuje opakovaným a vracejícím se kašlem, provázeným vykašláváním hlenu. Postiženou skupinou jsou především kuřáci. Bylinky na chronický zánět průdušek můžeme použít k inhalacím. Nejlepší léčivou bylinkou při těchto problémech je podběl lékařský, který má schopnost uvolňovat a rozpouštět hleny a tím usnadňuje jejich vykašlávání.

Bylinky na chronický zánět průdušek

Inhalace při zánětu průdušek
Při chronickém zánětu průdušek (chronické bronchitidě), při opakujících se záchvatech, obtížích při dýchání je léčivé několikrát denně vdechovat páry ze směsi listů i květů podbělu. Při zánětu průdušek a při ostatních potížích s dýcháním by se měla zanedlouho dostavit úleva.
Spaříme vrchovatou lžíci směsi květů a listů. Páry inhalujeme pod ručníkem několikrát denně.

Jako podpůrnou léčbu lze nasadit pití čaje z čerstvého zázvoru, který užíváme 2 – 3 x denně jeden šálek. Dalším pomocníkem je šťáva z bílé ředkve užívaná 2 – 3 x denně po 20 ml. Pomoci nám může i čerstvý česnek, který má mimo jiné velmi pozitivní účinky na dýchací ústrojí. Čerstvý stroužek užíváme 3 x denně. Jako prevenci můžeme také užívat podbělový sirup, který si můžeme na jaře z čerstvých květů a listů podbělu připravit i sami doma.

Je třeba také omezit konzumaci hlenotvorných potravin jakými jsou škrob, potraviny z bílé mouky a mléka.

Související články:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *