Rubrika: Bolest hlavy

Bylinky na bolest hlavy

Léčivé bylinky na bolest hlavy

Bolesti hlavy mohou mít různé příčiny. Mohou být způsobeny nachlazením, bolestí zubů, rozčílením, od krční páteře, poruchami trávení, z nadměrné konzumace alkoholu, nadměrného kouření a z mnoha dalších příčin. Při bolestech hlavy, které trvají déle než tři dny nebo se často opakují je dobré vyhledat lékařskou pomoc, která by případně vyloučila závažnější onemocnění. Samoléčba je vhodná v lehčích případech nebo jako okamžitá dočasná pomoc. Než sáhneme po lécích, je dobré vyzkoušet různé bylinky na bolest hlavy, které už se používaly za dob našich předků.

Lidé kteří často trpí bolestmi hlavy a migrénami by měli především dobře spát, ne však příliš dlouho, nejíst vydatné večeře na noc, omezit se na lehce stravitelná jídla, před spaním si dát lžičku medu nebo jablko a pokud možno vyhýbat se stresu. Také by měli jíst potravu bohatou na hořčík například mandle, sojové boby, pivní kvasnice, zelí, luštěniny, brokolici, švestky a podobně. Samozřejmě se vyhýbat alkoholu a kouření.

Někomu pomáhá třeba šálek kávy se dvěma lžícemi citrónové šťávy, jiní si dávají na spánky plátky syrových brambor a máčí nohy ve vodě s hořčičným semínkem. Proti bolesti hlavy někdo používá obklady z citronové šťávy nebo jablečného octa nebo se dají přikládat čerstvé plátky citronu na spánky.

Bylinky na bolest hlavy

Vhodné jsou různé bylinné terapie, při kterých pijeme pomalu malými doušky čaj z meduňky, levandule, bazalky, majoránky, heřmánku, třezalky, borovice, tymiánu, klikvy a podobně. Bolest hlavy se také zmírní přiložením

Levandulový olej

Domácí levandulový olej

Levandule je pro své léčivé účinky vyhledávanou bylinkou v domácím lékařství. Pěstujeme ji nejen jako rostlinu okrasnou, ale i pro její všestranné využití. Doma si potom z jejich květů můžeme připravit levandulový olej, který má zklidňující a regenerační účinky na naší pokožku.

Levandulový olej – recept, použití, léčivé účinky

Potřebujeme nejlépe čerstvé květy levandule a olivový olej. Při použití sušených nebude olej tolik aromatický, ale jeho účinky zůstanou zachovány. Květy levandule napěchujeme do sklenice, zalijeme je zahřátým olivovým olejem a uzavřeme. Můžeme použít i kvalitní slunečnicový olej. Sklenici postavíme