Rubrika: Pěstování tropických rostlin

Pěstování papáji

Pěstování papáji v květináči

Papája je teplomilná exotická rostlina, pocházející pravděpodobně ze Střední Ameriky. Přestože roste v tropických oblastech, je pěstování papáji v květináči možné i u nás, a to jako pokojové rostliny. Při správné péči nám může vykvést a po té i plodit.

Pěstování liči

Pěstování liči v našich podmínkách

Liči je vždyzelený, pomalurostoucí subtropický strom dorůstající v místě svého původu do výšky až 15 metrů. Pěstuje se hlavně v celé jihovýchodní Asii, v Indii, na Srí Lance, v jižní Africe, na Madagaskaru, v Brazílii a podobně. Potřebuje podmínky se zřetelnými klimatickými rozdíly, takže vlhké a teplé léto a

Pepino Gold a jeho pěstování

Pepino Gold a jeho pěstování

Pepino (Solanum muricatum) je velmi zajímavá teplomilná rostlina, pocházející z Jižní Ameriky. Chuť jeho plodů je velmi zvláštní něco mezi kiwi, hruškou a melounem. V posledních letech Pepino Gold a jeho pěstování dostalo více prostoru i u nás a je poměrně vyhledávanou atraktivní novinkou mezi pěstiteli.

Pěstování ananasu

Pěstování ananasu doma v květináči

Ananas je plodenství ananasovníku chocholatého (Ananas comosus). Je to víceletá tropická rostlina, u které ze slabého kořenového systému vyrůstá růžice tmavých tuhých listů. U nás je považován za exotické ovoce, dovážené ze vzdálených zemí, ale není příliš známo, že pěstování ananasu

Pěstování avokáda

Pěstování avokáda z pecky

Avokádo neboli hruškovec přelahodný (Persea americana) je tropická dřevina původem ze Střední Ameriky. Jeho plody mají nejen jedinečné chuťové vlastnosti, ale i složení. Patří sice mezi exotické rostliny, avšak i u nás je možné pěstování avokáda z pecky, ve skleníku, zimní zahradě nebo jako rostliny přenosné bez větších problémů.

Pěstování manga

Pěstování manga z pecky

Mango je oblíbené tropické ovoce s nezaměnitelnou sladkou a lahodnou chutí. I u nás je možné pěstování manga respektive mangovníku, ale jenom jako dekorativní pokojové rostliny.